Magnetyczne spojrzenie w sekundę? Rzęsy na magnes: zalety, wady i aplikacja

Rzęsy na magnes to godna uwagi alternatywa dla tradycyjnych sztucznych rzęs, które mają wiele wad. Kobiety, które z nich korzystają, narzekają na to, że ich aplikacja nie jest łatwa, wymaga wprawnej ręki i niszczy naturalne rzęsy, zwłaszcza jeżeli używamy ich zbyt często. Ponadto niewłaściwie założone rzęsy mogą odklejać się w ciągu dnia i w konsekwencji wyglądać nieestetycznie. Rzęsy na magnes to wynalazek, który już podbił serca Amerykanek i ruszył na podbój pozostałych kontynentów. Jakie zalety i wady mają rzęsy na magnes oraz jak wygląda ich aplikacja? Gdzie można je kupić i jaka jest ich cena? Które sztuczne rzęsy warto wybrać: tradycyjne czy na magnes?

Rzęsy na magnes – zalety

Są:

  • bezklejowe,
  • trwałe,
  • wytrzymałe – nie spadną pod wpływem wiatru,
  • wielokrotnego użytku.

Ponadto:

  • nie niszczą naturalnych rzęs,
  • ich aplikacja zajmuje kilka sekund i nie wymaga szczególnych umiejętności,
  • dopasowują się do kształtu oka,
  • ich gęstość i długość można dopasować do indywidualnych potrzeb,
  • nie odstają od naturalnych rzęs.

Rzęsy na magnes – wady

  • mogą wyglądać sztucznie – trudno osiągnąć nimi naturalny efekt,
  • czuć je na oku, dlatego mogą być niewygodne, zwłaszcza na początku stosowania.

Rzęsy na magnes – aplikacja

Aby zaaplikować rzęsy na magnes, należy przyłożyć jeden pasek nad górną linią rzęs, a drugi założyć od dołu. Zaczynamy od wewnętrznego kącika oka i stopniowo przechodzimy do zewnętrznego. Rzęsy trzymają się na oku dzięki magnesom.

Gdzie można kupić rzęsy na magnes i jaka jest ich cena?

Rzęsy na magnes można kupić w drogeriach internetowych, na Allegro i Aliexpress. Ich cena jest niższa niż koszt sztucznych rzęs jedwabnych.

Sztuczne rzęsy – czy warto się na nie zdecydować?

Niezależnie od metody, jaką stosuje się przy zagęszczaniu rzęs sztucznymi kępkami, sztuczne rzęsy stanowią obciążenie dla tych naturalnych i mogą prowadzić do ich uszkodzenia. Równie szkodliwe są odżywki, które aplikuje się na brzeg powiek, ponieważ zawierają pochodną składników leku na jaskrę. Długotrwałe stosowanie tego typu odżywek może powodować przekrwienie powiek i gałek ocznych. Zamiast po nie warto sięgać po odżywki oparte na naturalnym składzie, na przykład z olejem rycynowym. Z kolei ze sztucznych rzęs należy rezygnować na rzecz liftingu rzęs i ich koloryzacji. Efekt obu zabiegów jest satysfakcjonujący, a przy tym nie obciąża rzęs i nie powoduje żadnych powikłań.

Sztuczne rzęsy – przeciwwskazania

Za przeciwwskazania do stosowania sztucznych rzęs uważa się:

  • Nowotwór (choroby nowotworowe przestaną być przeszkodą po zakończeniu terapii, czyli kiedy rzęsy pacjentów zaczną odrastać),
  • Osłabiony system odpornościowy (na przykład po chemioterapii),
  • Choroby oczu, między innymi zapalenie spojówek,
  • Niedawno przebyte zapalenie bakteryjne lub grzybicze w obrębie oka,
  • Alergie związane z nadmierną wydzieliną z oczu.

Alergicy powinni szczególnie uważać na sztuczne rzęsy, ponieważ głównym składnikiem klejów do przedłużania rzęs jest cyjanoakrylan. Jego intensywny zapach jest częstą przyczyną uczuleń, a opary mogą powodować silne reakcje alergiczne, podobnie jak środki stosowne do usuwania sztucznych rzęs. Problem dotyczy nie tylko kobiet poddających się zabiegowi, lecz także osób wykonujących go. Mimo wszystko bardziej ryzykują klientki, które są narażone na alergię zarówno kontaktową, jak i wziewną (klej jest trzymany przez kosmetyczkę w specjalnych pierścionkach znajdujących się bardzo blisko twarzy klientki). Alergia może wystąpić już podczas wykonywania zabiegu albo 24-48 godzin po jego zakończeniu, w zależności od czasu schnięcia kleju. Za jej objawy uważa się między innymi nieżyt nosa, kichanie, drapanie w gardle, zapalenie spojówek i kaszel.

Z powodu ryzyka wystąpienia alergii, przed zabiegiem przedłużania rzęs można wykonać próbę uczuleniową. Polega ona na przyklejeniu kilku rzęs, ale nie jest miarodajna, ponieważ towarzyszące jej opary są znacznie mniejsze niż te przy pełnej aplikacji. Nawet jeżeli wybierzemy kleje dla alergików, nie jesteśmy w pełni bezpieczne. Owszem, są one nieco łagodniejsze ze względu na mniejszą ilość oparów, ale także one mogą uczulać. Jeżeli objawy alergii są niewielkie, wystarczą krople do oczu i wapno w płynie.

Sztuczne rzęsy – zagrożenia

Niebezpieczne mogą być także skutki zabiegu, takie jak:

  • infekcje rogówki lub spojówki, alergiczny obrzęk powiek, a nawet czasowa utrata naturalnych rzęs,
  • infekcje bakteryjne lub grzybicze (już same sztuczne rzęsy mogą być nośnikiem niewidocznych gołym okiem bakterii lub brudu, dlatego po ich przyklejeniu wzrasta ryzyko infekcji lub podrażnień).


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *