Sposoby na długie rzęsy. Na czym polega przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs to sposób na stosunkowo trwałe wydłużenie i pogrubienie naturalnych rzęs, a przy tym alternatywa dla codziennego tuszowania rzęs lub doklejania sztucznych. Na czym polega przedłużanie rzęs oraz jakie są metody i cena zabiegu? Ile trwa przedłużanie rzęs, jakie są efekty zabiegu i jak dbać o przedłużone rzęsy? Dla kogo ten zabieg jest przeznaczony i jakie są przeciwwskazania do jego wykonania?

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs to zabieg, który polega na doklejaniu pojedynczych rzęs do rzęs naturalnych. Jest to o wiele bardziej skomplikowane niż doklejanie kępek rzęs lub pasków sztucznych rzęs, które wraz z klejem można kupić w każdej drogerii i doczepić samodzielnie w zaciszu własnej łazienki. Z czego wynika ta trudność? Przedłużanie rzęs wymaga ostrożności, wprawy i zachowania najwyższych standardów higienicznych, bo polega na manewrowaniu metalowymi narzędziami, mocnym klejem i drobnymi włoskami bezpośrednio przy powiekach, które ochraniają bardzo delikatny narząd wzroku. Z tego powodu przedłużanie rzęs to zabieg, który może wykonać jedynie przeszkolona kosmetyczka.

Aby przedłużanie rzęs było możliwie najmniej inwazyjne dla oczu, kosmetyczka przykleja każdą rzęsę około 1 milimetra od nasady naturalnych rzęs. To zmniejsza ryzyko podrażnienia i reakcji alergicznej na klej.

Przedłużanie rzęs – metody

Do najczęściej stosowanych metod przedłużania rzęs należą: metoda 1 do 1 (1:1), metoda 2 do 1 (2:1) i metoda 3 do 1 (3:1). Równie dobrze można posłużyć się metodami od 4 do 1 (4:1) do 10 do 1 (10:1). Wszystkie one bazują na tej samej technice, jaką jest doklejanie sztucznych rzęs do rzęs naturalnych.

Każda z metod zapewnia podobną trwałość, a tym, co je różni, jest efekt. Sposób przedłużania rzęs wybiera klientka, ale po przyjrzeniu się rzęsom oraz ocenie ich gęstości, długości i ogólnego stanu kosmetyczka może zasugerować inne, najlepsze rozwiązanie. To ważne, ponieważ przedłużanie rzęs nie tylko zagęszcza i wydłuża rzęsy naturalne, lecz także może optycznie powiększyć oczy.

  • Metoda 1 do 1 (inaczej 1:1) jest najczęściej wybierana, ponieważ daje najbardziej naturalny efekt i jest najtańsza. Polega na przyczepieniu jednej sztucznej rzęsy do każdej rzęsy naturalnej.
  • Metoda 2 do 1 (2:1) polega na przyklejeniu dwóch sztucznych rzęs do każdej rzęsy naturalnej. Dzięki temu rzęsy są grubsze i wyrazistsze.
  • Metoda 3 do 1 (3:1) polega na przyklejeniu trzech sztucznych rzęs do każdej rzęsy naturalnej. W ten sposób efekt jest jeszcze bardziej spektakularny.
  • Metody od 4 do 1 (4:1) do od 10 do 1 (10:1) różnią się od pozostałych metod i od siebie nawzajem wyłącznie liczbą sztucznych rzęs przyklejanych do rzęs naturalnych.

Do przedłużania rzęs metodą 1:1 wykorzystuje się włoski syntetyczne, jedwabne lub naturalne, które są pozyskiwane z futra norek syberyjskich. Przy metodach 2:1, 3:1 i kolejnych stosuje się wyłącznie te ostatnie, bo są najlżejsze, dlatego najmniej obciążają naturalne rzęsy.

Ile trwa przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs to zabieg, który wymaga cierpliwości – zarówno od kosmetyczki, jak i od klientki. W zależności od kondycji i gęstości naturalnych rzęs, wybranej metody oraz doświadczenia kosmetyczki zabieg trwa od dwóch do trzech godzin. Kobieta, która mu się poddaje, musi leżeć nieruchomo z zamkniętymi oczami.

Przedłużanie rzęs – efekty

Efekt przedłużonych rzęs powinien być widoczny przez 3-4 tygodnie. O trwałości zabiegu decyduje kondycja rzęs i stosowana pielęgnacja. Naturalne rzęsy sukcesywnie wypadają i są zastępowane nowymi, więc aby utrzymać efekt przedłużenia, należy regularnie je uzupełniać, czyli nie rzadziej niż raz w miesiącu.

Przedłużanie rzęs to zabieg trwały, a co za tym idzie – wytrzymały. Fachowo przeprowadzony sprawi, że rzęsy bez problemu wytrzymają:

  • intensywny wysiłek,
  • pocenie się,
  • kąpiel w basenie lub morzu,
  • saunę,
  • makijaż i demakijaż rzęs, przy czym należy unikać wodoodpornego tuszu. Wysoka trwałość wodoodpornego tuszu do rzęs utrudnia jego zmywanie, a intensywne pocieranie oczu może uszkodzić, a nawet osłabić delikatne z natury rzęsy.

Przedłużanie rzęs – dla kogo?

Przedłużanie rzęs to zabieg dla każdego, kto chciałby zagęścić i wydłużyć swoje naturalne rzęsy. Niezależnie od wybranej metody efekt jest widoczny i trwały. Na zabieg decydują się zwłaszcza te kobiety, które intensywnie uprawiają sport lub chcą skrócić czas porannej (makijaż rzęs) i wieczornej toalety (demakijaż rzęs).

Przedłużanie rzęs – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są bardzo wrażliwe oczy, choroby i podrażnienia oczu oraz objawy alergii w ich okolicach.

Jak dbać o przedłużone rzęsy?

Przedłużanie rzęs nie uszkodzi naturalnych rzęs, o ile odpowiednio o nie zadbamy. Sztuczne rzęsy należy traktować jak naturalne, to znaczy codziennie je oczyszczać, ale nie szorować. Najlepiej używać do tego celu delikatnego mydła, żelu lub płynu micelarnego.

Przedłużanie rzęs – cena

Ze względu na pracochłonność, a co za tym idzie – czas trwania, przedłużanie rzęs nie należy do zabiegów najtańszych. Jego cena zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja gabinetu, doświadczenie kosmetyczki oraz zastosowane metody i materiały; syntetyczne rzęsy doczepiane metodą 1:1 kosztują mniej niż rzęsy z futra norek doklejane metodą 3:1.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *