Sposoby na podkręcenie rzęs. Na czym polega lifting rzęs?

Lifting rzęs to zabieg wykonywany w salonach kosmetycznych, który ma na celu uniesienie rzęs przy samej nasadzie. Jest to także alternatywa dla zalotki. Na czym polega lifting rzęs, co należy robić po zabiegu i jakie są jego efekty? Dla kogo jest przeznaczony lifting rzęs i jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia? I wreszcie – jaka jest cena zabiegu?

Lifting rzęs – geneza

Lifting rzęs LVL to metoda opracowana przez brytyjską firmę specjalizującą się w zabiegach kosmetycznych na rzęsy. Skrót „LVL” to akronim złożony z nazw efektów, których należy oczekiwać po liftingu rzęs:

  • lenght ‘wydłużenie’,
  • volume ‘zagęszczenie’,
  • lift ‘uniesienie’.

Na czym polega lifting rzęs?

Lifting rzęs rozpoczyna się od posmarowania rzęs specjalnym preparatem. Substancja nie tylko umożliwia swobodne modelowanie rzęs, lecz także odżywia je i odbuduje ich strukturę.

Kolejny etap liftingu rzęs to podkręcanie z wykorzystaniem wałeczków o niewielkich rozmiarach lub sylikonowych szablonów. Trwa on około 15-20 minut i przez ten czas kobieta, która poddaje się zabiegowi, musi mieć zamknięte oczy. Następnie kosmetyczka nakłada na rzęsy utrwalacz, odżywkę nawilżającą, a często także przyciemniający tusz, który przez pewien czas może zastąpić maskarę. Nie oznacza to, że należy rezygnować z tego kosmetyku, bo podkręcone rzęsy po dodatkowym wytuszowaniu będą prezentowały się jeszcze efektowniej.

Lifting rzęs – po zabiegu

Po skończonym zabiegu nie należy pocierać oczu ani moczyć rzęs przez co najmniej 24 godziny. Przez ten czas lepiej zrezygnować z kremu pod oczy i tuszu do rzęs. W wielu salonach otrzymamy serum nawilżające, które należy aplikować na rzęsy przez kilka dni po zabiegu.

Lifting rzęs – efekty

Efekty liftingu rzęs utrzymują się nawet przez 8 tygodni.

Rzęsy po zabiegu są nie tylko podkręcone i ciemniejsze, lecz także odżywione i błyszczące. Przez pierwsze 24 godziny są zazwyczaj wilgotne od zastosowanych kosmetyków, a przez to lekko posklejane. Najlepszy efekt uzyskuje się po rozczesaniu ich następnego dnia. Wtedy rzęsy wyglądają naturalnie i ładnie się układają.

Lifting rzęs – dla kogo?

Lifting rzęs jest zabiegiem szczególnie polecanym dla kobiet, których rzęsy są naturalnie gęste, długie i proste; właśnie w ich przypadku efekty będą najbardziej spektakularne. Rzadkim i słabym rzęsom podkręcenie nie pomoże, a wręcz może je dodatkowo osłabić. Mimo to lifting rzęs jest przeznaczony dla wszystkich kobiet, z tym że efekt jest kwestią osobniczą.

Lifting rzęs – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są:

  • jaskra lub zaćma,
  • zapalenie spojówek,
  • infekcje i stany zapalne oczu,
  • choroby alergiczne oczu,
  • zespół suchego oka, który wymaga częstego stosowania kropli do oczu,
  • delikatne, podatne na podrażnienia oczy i skóra wokół oczu.

Szkła kontaktowe nie są przeciwwskazaniem, ale przed zabiegiem należy je wyjąć z oczu.

Lifting rzęs – cena

Cena zabiegu waha się w zależności od salonu i miasta, ale ogólnie rzecz biorąc, nie jest wygórowana. Może się zdarzyć, że za lifting rzęs zapłacimy mniej niż za elektryczną zalotkę do rzęs.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *