Jak zakładać i zdejmować sztuczne rzęsy? ABC sztucznych rzęs

Sztuczne rzęsy to skuteczny sposób na podkreślenie oczu. Można je dosztukować w gabinecie kosmetycznym, ale taki zabieg jest kosztowny i czasochłonny oraz wymaga regularnego powtarzania. Prostszym rozwiązaniem jest samodzielna aplikacja paska z rzęsami, czego jednak wiele kobiet się obawia. Podstawowa różnica pomiędzy przedłużaniem rzęs profesjonalnym a domowym polega na tym, że kosmetyczka dokleja do każdej naturalnej rzęsy przynajmniej jedną rzęsę sztuczną, podczas gdy zabieg domowy ma na celu umieszczenie paska z kompletem sztucznych rzęs nad górną linią rzęs. Jak samodzielnie zakładać i zdejmować sztuczne rzęsy? Czy sztuczne rzęsy są bezpieczne i wielokrotnego użytku? Jak przykleić kępki sztucznych rzęs i co taki zabieg ma na celu?

Jak zakładać sztuczne rzęsy?

Przed założeniem sztucznych rzęs należy przyciemnić linię tuż nad górną powieką za pomocą czarnego lub brązowego eyelinera. Następnie naturalne rzęsy trzeba dokładnie wytuszować w taki sposób, aby ich nie posklejać i nie spowodować grudek. Lepszym rozwiązaniem będzie nałożenie na nie henny dzień lub dwa dni wcześniej – to oszczędzi nam konieczności malowania rzęs w dniu zakładania sztucznych.

Paski ze sztucznymi rzęsami należy wyjąć z pudełka bardzo ostrożnie, aby nie powyrywać pojedynczych rzęs. Można nałożyć je palcami lub pęsetą po uprzednim uchwyceniu ich za jeden z rogów paska.

To oczywiste, że sztuczne rzęsy nie są dopasowane do oczu wszystkich kobiet, które chciałyby je przykleić. Z tego powodu przed ich przyklejeniem warto przyłożyć je do linii rzęs i tym samym sprawdzić, czy długość paska jest odpowiednia i czy same rzęsy nie wymagają skrócenia. Jeżeli tak, należy przyciąć je od strony zewnętrznej, czyli tej, po której pasek wystaje poza linię oka. Rzęsy powinny zaczynać się około 1-2 milimetrów przed krawędzią tęczówki od strony wewnętrznej i kończyć około 1-2 milimetrów przed zewnętrznym kącikiem. Dzięki temu unikniemy dyskomfortu podczas mrugania.

Po dostosowaniu długości rzęs należy zaaplikować na pasek odrobinę kleju i odczekać około 30-50 sekund, aż klej przyschnie. Sztuczne rzęsy przytwierdzamy jak najbliżej naturalnych linii rzęs i lekko dociskamy. Nierówności i luki można wyrównać czarnym eyelinerem.

Jak zdejmować sztuczne rzęsy?

Klej, za pomocą którego sztuczne rzęsy są przyklejane, staje się lekko gumowaty i elastyczny, co ułatwia odklejenie ich od skóry. Wystarczy podważyć paznokciem lub pęsetą zewnętrzną krawędź paska, na którym rzęsy są przymocowane, i delikatnie oderwać go w kierunku do środka oka. Pozostałości kleju łatwo usunąć mleczkiem kosmetycznym, płynem dwufazowym lub oliwką. Nie wolno ich trzeć! Wystarczy przyłożyć do powieki wacik nasączony wybranym preparatem i lekko przyciskać, dopóki klej się nie rozpuści. Jeżeli kleju jest za dużo, a co za tym idzie rzęsy nie chcą się odkleić, warto posmarować je odrobiną wazeliny. Nie wolno ciągnąć ich na siłę, ponieważ w ten sposób można wyrwać naturalne rzęsy.

Czy sztuczne rzęsy są bezpieczne?

Osoby o wrażliwych oczach i tendencji do alergii powinny uważać, ponieważ zarówno klej, jak i same rzęsy mogą uczulać. Ponadto jeżeli rzęsy są słabe i skłonne do wypadania, przyklejenie sztucznych rzęs, nawet najlżejszych, spowoduje dodatkowe obciążenie i może doprowadzić do utraty niepokojącej ilości rzęs.

Czy sztuczne rzęsy są wielokrotnego użytku?

Sztuczne rzęsy mogą być stosowane wielokrotnie pod warunkiem, że pozostałości kleju będą usuwane każdorazowo po ich zdjęciu. Rzęsy najwygodniej odrywać pęsetą. Istotne jest przechowywanie rzęs w oryginalnym opakowaniu, co zapobiegnie utracie przez nie odpowiedniego kształtu.

Kępki sztucznych rzęs

Kobiety, którym zależy na naturalnym efekcie sztucznych rzęs, mogą zastosować bardziej wymagającą, ale zarazem efektowniejszą metodę. Polega ona na przyklejeniu do linii rzęs sztucznych kępek. Jak to zrobić? Wystarczy schwytać je pęsetą, zamoczyć końcówkę w kleju i umieścić pomiędzy naturalnymi rzęsami.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *