Zabieg o wielu właściwościach. Czym jest laminowanie rzęs?

Laminowanie rzęs, inaczej keratynowy lifting rzęs, to zabieg, który ma na celu odżywienie, trwałe podkręcenie i przyciemnienie rzęs. Chociaż efekt, który daje, jest bardzo naturalny, to sprawia, że spojrzenie nabiera wyrazistości. Na czym polega laminowanie rzęs i jaki jest jego przebieg? Jakie są efekty zabiegu, dla kogo jest przeznaczony i jaka jest jego cena? Jak dbać o laminowane rzęsy?

Na czym polega laminowanie rzęs i jaki jest przebieg zabiegu?

Laminowanie rzęs to zabieg, który dzieli się na cztery etapy. Każdy z nich trwa około 15 minut. Wszystkie preparaty, które są nanoszone na rzęsy, muszą dobrze wyschnąć, dlatego laminowanie rzęs w sumie trwa około 60-90 minut.

Pierwszy etap ma na celu przygotowanie rzęs do zabiegu. Najpierw stylistka odtłuszcza rzęsy i nakłada na dolną powiekę wacik, który pełni podwójną funkcję. Po pierwsze, zapobiega sklejeniu się dolnych i górnych partii rzęs, a po drugie, chroni skórę pod oczami przed preparatami używanymi do zabiegu.

Drugi etap polega na naniesieniu na rzęsy odżywczego preparatu. Na początku stylistka nakłada na górną powiekę silikonowy wałeczek, który przypomina wałek do włosów, i nawija na niego górne rzęsy, po czym pokrywa je odżywczym preparatem. Preparat wzmacnia rzęsy oraz optycznie je pogrubia i zagęszcza. Ponadto po naniesieniu go kolorowy pigment lepiej się przyjmuje.

Trzeci etap to przede wszystkim farbowanie rzęs. Kiedy odżywczy preparat dobrze wyschnie, stylistka nakłada na rzęsy specjalną farbę w czarnym lub brązowym kolorze.

Czwarty i zarazem ostatni etap ma na celu utrwalenie naniesionych na rzęsy preparatów i farby. W tym celu stylistka aplikuje keratynę.

Laminowanie rzęs – efekty

Efekty zabiegu utrzymują się od miesiąca do dwóch miesięcy, w zależności od cech osobniczych. Laminowanie rzęs nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, takich jak uczulenie lub podrażnienie; wyjątek stanowi alergia na preparaty wykorzystane podczas zabiegu.

Laminowane rzęsy wyglądają bardzo naturalnie, a kobietom, które przeszły ten zabieg, nie towarzyszy uczucie ciężkości ani dyskomfortu.

Efekty zabiegu nie są tak spektakularne jak po stylizacji rzęs. W przypadku krótkich i cienkich rzęs warto dodatkowo użyć tuszu, zwłaszcza przed ważną uroczystością.

Jak dbać o laminowane rzęsy?

Rzęsy po zabiegu laminowania nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Najważniejsze jest to, żeby przez dobę od zabiegu nie moczyć oczu. Laminowane rzęsy nie wykluczają makijażu ani demakijażu. Dozwolone są także kąpiele w basenie, w słonej wodzie i słoneczne oraz wizyty w saunie.

Początkowo rzęsy będą szorstkie i posklejane, ponieważ ostatni etap zabiegu polega na nałożeniu na nie odżywczych olejków. Olejki wchłaniają się dopiero po 24 godzinach – wtedy rzęsy stają się gęste i uniesione.

Laminowanie rzęs – dla kogo?

Laminowanie rzęs jest przeznaczone dla kobiet, które nie chcą lub nie mogą korzystać z zabiegu stylizacji, przedłużania i pogrubiania rzęs, zwłaszcza jeżeli ich rzęsy są cienkie i proste. Laminowanie rzęs delikatnie uniesie, pogrubi, podkręci i przyciemni rzęsy, a także je wzmocni i sprawi, że staną się bardziej widoczne.

Laminowanie rzęs – cena

Cena zabiegu jest dość wysoka, biorąc pod uwagę stosunkowo krótki efekt. Laminowanie rzęs jest mniej trzy razy droższe niż lifting rzęs.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *